Přijeďte si užít neobyčejnou dovolenou plnou nezapomenutelných zážítků
Ubytování v Branné

Tipy na výlet


 • Pivovar Kolštejn

  Minipivovar Kolštejn se nachází v centru obce Branná - na nejmalebnějším náměstíčku v Jeseníkách. Obec je situována v centru turisticky hojně navštěvované oblasti Jeseníků. Minipivovar Kolštejn je součástí komplexu Relax centra Kolštejn - konkrétně je umístěn v zázemí Restaurace Kolštejn.

 • Naučná stezka pod Ptačí planinou

  Nová nádherná turistická stezka o délce 4 kilometrů nabízí návštěvníkům Jeseníků skutečně nečekanou podívanou. Členitou a nenáročnou lesní stezku u Branné v Jeseníkách hravě zvládnou i děti, senioři či zdatní cyklisté. Během hodinového výletu mohou poznat vše, co k atraktivní turistické trase náleží. Lesní chodníky, skalní stěny, nádherné výhledy do okolí, pohledy do 50 metrů hlubokých roklí, přechod přes říčku Brannou, brouzdání v řece a okouzlující duchovní místo Mariánského pramene.

 • Naučná stezka Pasák

  Naučná stezka byla zřízena v roce 1980 v působivém okolí obce Branná. Na 12,5 km turisticko-rekreační trasy je 14 polytematických zastavení. Začátek stezky je v obci Branná pod žel. stanicí, dále vede přes louky s bohatou květenou do přírodní památky Pasák

 • Lanové centrum

  Překrásný přírodní lanový park vzdálený 200 metrů od Wellness hotelu Kolštejn*** má jednu trasu s dvanácti vysokými lanovými překážkami a třemi nízkými tréninkovými lanovými překážkami. Překážky jsou za sebou řazeny tak, že tvoří dráhu na jejichž konci je obří lanovka dlouhá 33 metrů! Trasu lze absolvovat cca za 60-90 minut za účasti vyškoleného instruktora.

 • Lezení skály

  Ve většině oblastí byla vyměněna původní fixní jištění za certifikované borháky a kruhy. Toto se netýká oblastí vhodných pro zimní lezení (především údolí Branné), kde byly ponechány vesměs původní skoby. Apelujeme proto na všechny lezce, aby jištění především v nesanovaných oblastech věnovali mimořádnou pozornost a používali i jiné druhy zajištění. U přejištěných oblastí již skoby nepoužívejte, opětovným zatloukáním a vytloukáním se ničí povrch skály.

 • Zámek Kolštejn

  Renesanční zámek Kolštejn vznikl v 16. století přestavbou gotického hradu Goldek, který na kopci v horské obci později přejmenované na Brannou už počátkem 14. století vybudoval rod Wüstenhube. Během 15. století se hrad stal mohutnou pevností, z níž se do současné doby zachovala obvodová zeď, část západního paláce a do značné míry přestavěná velká věž.

 • Muzeum železničního vodárenství

  Muzeum bylo otevřeno v historickém objektu, který sloužil v dobách provozu parních lokomotiv k plnění tendru (nádrž lokomotivy) vodou .

 • Muzeum lesnictví

  Lesnická činnost byla jednou zhlavních pracovních příležitostí a obživy v Jeseníkách. Dále se zde dozvíte něco o zvěři, která žila v místních lesích.

 • Mariánský pramen

  Branná neboli Kolštejn je staré poutní místo. Nad zázračným pramenem stával dřevěný Kostelík a v něm dřevěná socha Panny Marie Utěšitelky. Sošku podle legendy přinesli ze Svaté země Maltézští rytíři. Prameni vody a sošce se přisuzoval řada zázraků a poutníků do Kolštejna přibývalo.

 • Národní přírodní rezervace Šerák-Keprník

  Nejstarší rezervace na Moravě vyhlášená rodem Lichtenštejnů v roce 1904 na ploše pouhých 172 ha, v roce 1955 byla vyhlášena státní přírodní rezervace. V roce 1989 bylo území rezervace rozšířeno a od roku 1992 v souladu se zákonem č. 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny se název změnil na Národní přírodní rezervace Šerák-Keprník. Oproti původní výměře z roku 1955 bylo území rozšířeno zejména o východní svahy, oblast Obřích skal a část bývalé zóny klidu Černá stráň-Vozka.

 • Muzeum předválečného ČS. opevnění

  Muzeum předválečného čs. opevnění nacházející se na NS Pasák, u samoty Splav (obec Branná). Plně vybaveným objektem lehkého opevnění vás provede vojín čs. armády v dobové uniformě. Možnost návštěvy objektu těžkého opevnění StM-S50. Návštěva možná po tel. dohodě

 • Pohled z vlaku

  Z Jeseníku do Zábřehu na Moravě se můžete svézt i Aloisem Nebelem. Od prosince 2013 jezdí mezi Zábřehem na Moravě a Jeseníkem také rychlík pojmenovaný podle známé komiksové i filmové postavy Alois Nebel. Volba jména nebyla náhodná.

 • Rychlebské vrchy

  Oblast regionu Rychlebských hor se nachází v nejzápadnější části Slezska, v severozápadním výběžku okresu Jeseník, severozápadně od pohoří Hrubého Jeseníku. Nejvyšší horou tohoto pohoří je Smrk s výškou 1125 m.n.m

 • Exkurze do pivovaru Holba

  Zajímavá exkurze po Pivovaru Holba v Hanušovicích. Exkurze pro skupiny Vám mohou zajistit ve dnech pondělí - sobota v době od 9 do 16 hodin.

 • Mechová jezírka Rejvíz

  Rejvíz označovaný znalci jako nejkouzelnější lokalita v Jeseníkách je ideálním místem pro Vaši klidnou dovolenou. Horská osada s cca 75 stálými obyvateli ležící na náhorní plošině uprostřed hlubokých lesů je velmi vhodná pro cykloturistiku, turistiku, běžky, procházky, houbaření.

 • Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně

  Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně byla postavena v katastru obce Loučná nad Desnou v Chráněné krajinné oblasti Jeseníky. Její horní nádrž je v nadmořské výšce 1350 m, na hoře Dlouhé stráně. Stavba má hned několik českých i evropských „nej“. Je vybavena největší reverzní vodní turbinou v Evropě o instalovaném výkonu 325 MW, elektrárna má spád 510,7 m – největší v České republice. Jde o vodní elektrárnu s největším celkovým instalovaným výkonem v ČR

 • Kralický Sněžník

  Posláním rezervace je ochrana přirozených a přírodě blízkých společenstev vázaných na geologický podklad a reliéf horského masívu Králického Sněžníku. Jsou zde zastoupena subalpínská společenstva vrcholových holí, v hřebenových polohách pod horní hranicí lesa se zachovaly fragmenty původních lesních porostů s místním ekotypem smrku a vrchovištní rašeliniště.


Jeskyně

Na Pomezí
Na Špičáku

Velké Losiny

Zámek
Termální Koupaliště

Rozhledny

Zlatý chlum
Biskupská kupa u Zlatých Hor